Początek rzeki Łyny- źródła. 15 czerwca, uczniowie klasy 4a i 6d, poszukiwali źródeł rzeki, która przepływa przez Olsztyn i niedaleko dawnego Królewca wpada do Pregoły, a ta do Bałtyku.

Miejsce przyciąga turystów z różnych zakątków naszego kraju i nie tylko. Utworzony rezerwat przyrody wchodzi w skład obszaru Natura 2000 chroniąc ok. 35 gatunków ptaków oraz siedlisk przyrodniczych. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali i wsłuchiwali się w otaczającą ich przyrodę. Poznali również legendę o powstaniu tej rzeki i inne opowieści związane z tym miejscem. Ciekawostką były również tablice informacyjne przetłumaczone na języki obce. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedze w tym zakresie. To była wspaniała lekcja integracyjna, która przybliżyła wiedzę o środowisku, w którym żyjemy ucząc wrażliwości i empatii. Ten ciekawy dzień na długo zostanie w naszej pamięci.
Wycieczkę zorganizowała Barbara Olszewska, Halina Roman i Maria Burska.