PRZYGODĘ W WARSZAWIE CZAS ZACZĄĆ

W majowy poranek uczniowie z „Dwójki” wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do stolicy. Głównym celem wycieczki było poznanie tajników nauk ścisłych poprzez pobyt w Centrum Nauki Kopernik, poznanie piękna stolicy oraz jej zabytków historycznych. Wizytę rozpoczęliśmy od sali zabaw, w której czekały na nas różne atrakcje m.in.: wielopoziomowe tory przeszkód, zjeżdżalnie, baseny z piłkami, samochody na akumulator, a także zawiłe i kręte labirynty oraz ścianki wspinaczkowe z licznymi trasami. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną uczniów, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Centrum to przestrzeń, która inspiruje do obserwacji, doświadczenia, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Dzieci uczyły się poprzez zabawę, eksperymenty i fascynację, wyszły stamtąd zarażone inicjatywą i motywacją. Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer Traktem Królewskim. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć m.in. Zamek Królewski, Pomnik Syrenki, Bazyliszka i dotknąć Magicznego Dzwonu spełniającego marzenia. Podczas wycieczki nie zabrakło wspólnego obiadu, który w tak licznym gronie wyjątkowo nam smakował. Wycieczka była bardzo ciekawa, pozwoliła uczniom zobaczyć wiele ciekawych, historycznych miejsc, a także doświadczyć fascynującego odkrywania nauki.
                                                                                                                                                                                       Dorota Kosińska
                                                                                                                                                                                    Jolanta Wiśniewska
                                                                                                                                                                                     Anna Łukaszewska
                                                                                                                                                                                         Natalia Dreger