Siedleckie sukcesy naszych sztangistów.

W miniony weekend (15 – 16 maja 2021) zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów prowadzonej przez Towarzystwo Sportowe Nida i UKS „Dwójka” rywalizowali w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17, które rozgrywane były w Siedlcach. Bardzo udany start zaliczyli debiutujący na tak dużej imprezie w grupie do lat 15: Nikola Kamińska, Aleks Jackiewicz, Paweł Ściślewski, Antoni Świecik. Cała czwórka pomimo tremy zaliczyła dobry start poprawiając swoje rekordy życiowe. W grupie do lat 17 wystąpiła czwórka zawodników: Michał Jaworski, Bartosz Burski, Hubert Pietrzak oraz Konrad Możdżonek. Konrad poprawiając swoje rekordy życiowe zajął miejsce IX.
Hubert i Bartek rywalizując w jednej kategorii wagowej t.j. do 67kg stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium. Złoty medal przypadł Bartkowi, który zakończył rywalizację z wynikiem 242kg(107+135). Srebrnym medalem musiał się zadowolić tym razem Hubert, który uzyskał wynik 237kg(104+133). W kategorii do 89kg rywalizował Michał. Był to można powiedzieć teatr jednego aktora. Michał zwyciężył z wynikiem 288kg(130+158) wyprzedzając kolejnego zawodnika aż o 59kg.
Po zakończeniu zawodów okazało się, że wśród wszystkich startujących siedemnastolatków, których rywalizowało 81 w punktacji Sinclaira całe podium zajęli nidziczanie. Na najwyższym stopniu stanął Michał Jaworski z wynikiem 348pkt.. Drugie miejsce przypadło Hubertowi Pietrzak z wynikiem 335pkt.. Trzecie miejsce z wynikiem 333pkt. Bartosz Burski.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów.
Zarząd Towarzystwa Sportowego NIDA