Sukcesy szachistów z naszej szkoły. / Успіхи шахістів нашої школи.

W ostatnich miesiącach uczniowie naszej szkoły odnosili sukcesy w turniejach szachowych. W dniach 3-5 czerwca miały miejsce Indywidualne Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów w Ełku. Anna Wasiłowska zajęła II miejsce wśród dziewcząt do lat 13. Łukasz Wasiłowski zdobył III miejsce wśród chłopców do 11 lat. W czasie wakacji nasi szachiści brali udział w turniejach juniorów Grand Prix Warmii i Mazur. Podczas zawodów z tego cyklu w Korszach 10 lipca Szymon Sarbiewski zajął I miejsce wśród chłopców do 14 lat. Natomiast na turnieju rozegranym 21 sierpnia w Barczewie Oliwia Sarbiewska zajęła III miejsce wśród dziewcząt do 14 lat. Również III miejsce wśród chłopców do 14 lat uzyskał Szymon Sarbiewski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracował Adam Gorzka
 
За останні місяці наші вихованці успішно виступають на шахових турнірах. 3-5 червня в Елку відбувся індивідуальний чемпіонат Вармінсько-Мазурського воєводства серед юніорів. Анна Васильовська посіла друге місце серед дівчат до 13 років, Łukasz Wasiłowski – третє місце серед хлопців до 11 років. Під час літніх канікул наші шахісти взяли участь у юніорських турнірах Гран-Прі Вармінсько-Мазурського воєводства. Під час змагань цієї серії в Корше 10 липня Шимон Сарбєвський посів перше місце серед хлопців до 14 років. Натомість на турнірі, який відбувся 21 серпня в Барчево, серед дівчат до 14 років Олівія Сарбєвська посіла третє місце. Шимон Сарбєвський також став третім серед хлопців до 14 років.
Вітаємо та бажаємо подальших успіхів.

Упорядник Адам Горжка