Świąteczny łańcuch nadziei

„Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdkę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby uczyć się miłości,
Dlatego, żeby podawać sobie ręce,
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie,
Dlatego, żeby sobie przebaczać.”
 
Z okazji zbliżających się Świąt w holu naszej szkoły zorganizowane zostało spotkanie uczniów z Dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły. Dzieci pod kierunkiem wychowawców wykonały kolorowy łańcuch złożony z kilku tysięcy ogniw. Każde ogniwo to jedno serce. Uczestnicy uroczystości, połączeni tym niezwykłym łańcuchem wysłuchali życzeń przekazanych przez pana dyrektora Marka Nachtygala oraz dobrych rad dotyczących zachowania bezpieczeństwa w czasie świątecznych ferii.
Wspólnie odśpiewana kolęda podkreśliła świąteczną atmosferę panującą nie tylko w budynku szkoły, ale również w wielu, wielu sercach.
Anna Weiss