Świetliczaki dokarmiają ptaki

Zima to upragniony czas dla dzieci, pełen zabaw i szaleństw na śniegu. Ale niestety zima to bardzo trudny okres dla zwierząt, w tym również ptaków. Na dworze jest zimno, a pod pokrywą śniegu ciężko znaleźć pożywienie.

Dlatego, aby pomóc ptakom przetrwać ten niekorzystny czas nauczycielki świetlicy przygotowały zajęcia o dokarmianiu ptaków zimą na których wyjaśniły dlaczego warto pomagać naszym skrzydlatym przyjaciołom oraz przedstawiły główne zasady jakimi warto się kierować podczas dokarmiania ptaków. Po wprowadzeniu uczniów w temat dzieci miały za zadanie słoninkę nawlec na włóczkę i wywiesić przed szkołą na pobliskich niedużych drzewkach. Świetliczaki wywiesiły również rurki posmarowane masłem orzechowym i posypane ziarnami.
Wszyscy z radością obserwujemy ptaszki, które przylatują aby posilić się przygotowanym przez nas pokarmem. Dokarmianie ptaków to prawdziwa przyjemność dla świetliczaków.
Opieka nad ptakami kształtuje u dzieci gotowość działania na rzecz ochrony przyrody i rozbudza potrzebę kontaktu, kształtując właściwy stosunek do przyrody.

Świetlica szkolna