Tradycją nidzickiej „Dwójki” stał się aktywny udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Każdego roku nasi uczniowie i nauczyciele włączają się w bieg upamiętniający żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego oraz w jego organizację. Tak było również dzisiaj. Przy pięknym, niemal wiosennym słońcu młodzi biegacze pokonali dystans 400 metrów i 1963 metrów. Bieg odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie otrzymali medale i koszulki ufundowane przez Fundację Wolność i Demokracja oraz nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora szkoły. Najmłodszych uczestników wydarzenia cieszyły pamiątkowe naklejki.
Joanna Marcjanik
 
Klasyfikacja końcowa Biegu Tropem Wilczym
Kategoria wiekowa:
Dziewczęta klas IV – VI
I – Lena Cupała
II – Anna Pepłowska
III – Julia Świder
 
Chłopcy klas IV – VI
I – Paweł Adamczyk
II – Borys Urbański
III – Kamil Gołębiewski
 
Dziewczęta klas VII – VIII
I – Julia Jaworska
II – Katia Kondratiuk
III – Dominika Sotel
 
Chłopcy klas VII – VIII
I – Aleksander Smoliński
II – Aleksander Urbanowicz
III – Tomasz Dziąbowski
 
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!