TRADYCJE LUBIMY, DOBRZE SIĘ BAWIMY!

Pod takim tytułem, w atmosferze wiosennego ożywienia, korytarz nidzickiej Dwójki przemienił się w kolorowy jarmark, na którym tętniło życiem od wczesnych godzin porannych.
Stoiska udekorowane wielkanocnymi motywami zachęcały do odkrywania bogactwa lokalnych tradycji rzemieślniczych i kulinarnych. Ręcznie wykonane stroiki będą niepowtarzalną ozdobą każdego domu. Na stołach znalazły się też tradycyjne wypieki: baby, babeczki i mazurki symbolizujące nadchodzące Święta Wielkiej Nocy🥮. Środki zebrane w czasie kiermaszu jako jałmużna wielkopostna, zostaną przekazane na misje na Madagaskarze. Ale kiermasz wielkanocny w naszej szkole to nie tylko okazja do zakupów, to także czas gdy młodzi artyści mają okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne, plastyczne i muzyczne💃🎼🎨.
„Hej z góry, jadą Mazury…” to układ muzyczno – taneczny, który przygotowała pani Dorota Kosińska ze swoimi wychowankami z klasy 2b. Nasi najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych, w ramach realizacji zadania projektowego „Baranek – symbolem Świąt Wielkanocnych”🐑 zaprezentowały wystawę swoich prac.
Szkolny kiermasz wielkanocny, to nie tylko okazja do integracji społeczności uczniowskiej, ale także doskonała możliwość przekazania młodszym pokoleniom wartości, historii, tradycji na Warmii i Mazurach w czasie Świąt Wielkanocnych.
Realizatorzy projektu „Nasza Ziemia, Nasza Historia” serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za pomoc w jego organizacji.
Laura Sienkiewicz
Aleksandra Gąska- Bruździak
Grażyna Zalewska
Dorota Dorozińska
Anna Łukaszewska
Natalia Dreger