Turnieje szachowe z udziałem zawodników z naszej szkoły. / Шахові турніри з гравцями нашої школи.

W dniu 10.12.2022 r. w Uzdowie odbyła się trzecia kolejka IV Edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej. Do tej pory w lidze wzięło udział 70 uczniów z 3 szkół ponadpodstawowych oraz z 22 szkół podstawowych z województw warmińsko – mazurskiego i mazowieckiego. Reprezentująca naszą szkołę drużyna zajmuje pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych. Kolejna czwarta kolejka ligi planowana jest na dzień 14.01.2023 r.
W dniu 30.12.2022 r. zakończył się „XXIII Kętrzyński Festiwal Szachowy – Open B” w Kętrzynie. Nasi uczniowie znakomicie się zaprezentowali.
1. Oliwia Sarbiewska klasa VIII B – zajęła III miejsce w kategorii Open, i zdobyła upragnioną II kategorię szachową i dodatkowo 14 punktów rankingu ELO.
2. Szymon Sarbiewski klasa V B – uzyskał V miejsce i był najlepszym juniorem do lat 14.
Również dnia 30.12. 2022 r. na platformie chess.com odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży. Organizatorem był UKS 21 Polesie z Katowic oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wzięli w nich udział nasi uczniowie Anna Wasiłowska kl VI B i Łukasz Wasiłowski kl V B. Uzyskali oni dobre wyniki rywalizując z zawodniczkami i zawodnikami z całej Polski.
Dziękujemy naszym reprezentantom za wspaniałą walkę i życzymy dalszych sukcesów.
 
Opracował Adam Gorzka.
 
10 грудня 2022 року в Уздові відбувся третій тур 4-ї Національної шкільної шахової ліги. Наразі в лізі взяли участь 70 учнів із 3 середніх та 22 початкових шкіл з Вармінсько-Мазурського та Мазовецького воєводств. Команда, яка представляє нашу школу, займає перше місце серед початкових класів. Наступний четвертий тур ліги запланований на 14 січня 2023 року.
30 грудня 2022 року завершився «XXIII Kętrzyn Chess Festival – Open B» у Кентшині. Наші учні виступили блискуче.
1. Олівія Сарбєвська, VIII Б клас – посіла третє місце в категорії Open, здобула бажану другу шахову категорію та додатково 14 очок у рейтингу ELO.
2. Szymon Sarbiewski клас V B – посів п’яте місце та був кращим юніором до 14 років.
Також 30.12. У 2022 році на платформі chess.com відбувся Чемпіонат країни серед дітей та юнаків. Організаторами виступили UKS 21 Polesie з Катовіце та Міністерство освіти і науки. У них взяли участь наші учні Анна Василовська VI Б класу та Лукаш Василовський V Б класу, які досягли хороших результатів, змагаючись із спортсменами з усієї Польщі.
Хочеться подякувати нашим представникам за чудову боротьбу та побажати подальших успіхів.
 
Підготував Адам Горжка.