Uczniowie klasy 4a na ratunek dzieciom w Rogu Afryki / Учні 4-а класу рятують дітей на Африканському Розі

Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki” to ogólnopolski projekt edukacyjny realizowany przez UNICEF Polska skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek zajmujących się edukacją dzieci i młodzieży. Celem projektu jest: rozwijanie świadomości dzieci i młodzieży na temat znaczenia pomocy humanitarnej i sytuacji mieszkańców krajów należących do Rogu Afryki, kształtowanie postawy zaangażowania społecznego, wsparcie działań pomocowych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.
W ramach projektu „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki” uczniowie klasy 4a uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali kryzys humanitarny, z jakim boryka się region Rogu Afryki – Etiopia, Somalia, Kenia oraz Dżibuti. Przygotowali plakaty zwracające uwagę na kwestię głodu w Rogu Afryki i konieczność podjęcia natychmiastowych
działań. Wymyślili hasła przyciągające uwagę społeczności szkolnej. Plakaty zostaną wykorzystane podczas wydarzenia, któremu będzie towarzyszyła zbiórka charytatywna na żywność terapeutyczną w postaci odżywczej pasty z orzeszków ziemnych oraz mleko terapeutyczne dla niedożywionych dzieci.
Joanna Marcjanik
 
Врятувати дітей на Африканському Розі» – це загальнонаціональний освітній проект ЮНІСЕФ у Польщі, спрямований на дитячі садки, початкові та середні школи та інші установи, які займаються вихованням дітей та молоді. Метою проекту є: розвинути обізнаність дітей та молоді про важливість гуманітарної допомоги та становище мешканців країн, що належать до Африканського Рогу, сформувати ставлення до соціальної участі, підтримати заходи допомоги для найбільш потребуючих дітей у світі.
У рамках проекту «Врятуймо дітей Африканського Рогу» учні 4-а класу взяли участь у заняттях, під час яких ознайомилися з гуманітарною кризою, з якою стикається регіон Африканського Рогу – Ефіопія, Сомалі, Кенія та Джибуті. Вони підготували плакати, які привертають увагу до проблеми голоду на Африканському Розі та необхідності негайних дій
діяльності. Вони придумали гасла, які привернули увагу шкільної громадськості. Плакати будуть використані під час заходу, який супроводжуватиметься благодійним збором лікувального харчування у вигляді поживної арахісової пасти та лікувального молока для дітей, які страждають від недоїдання.
Йоанна Марцянік