UCZNIOWIE NIDZICKIEJ „DWÓJKI” POBIEGLI TROPEM WILCZYM – BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

We wtorek, 1 marca, na Stadionie Miejskim w Nidzicy dwustu uczniów naszej szkoły biegiem uczciło pamięć Żołnierzy Niezłomnych. Start do biegu poprzedziło odśpiewanie hymnu państwowego. Młodsi uczestnicy pobiegli na dystansie 400 m., natomiast starsi na dystansie honorowym 1963 m. 1963 m. – liczba ta symbolizuje datę śmierci ostatniego, poległego w walce Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Podczas tego biegu nie liczył się czas i miejsce, a pamięć o niezłomnych postawach polskich bohaterów narodowych – Żołnierzy Wyklętych. Na mecie dekoracji zawodników dokonał Dyrektor Szkoły Marek Nachtygal. Wszystkim biegaczom gratulujemy. Całej imprezie towarzyszyła wspaniała biegowa pogoda i jeszcze lepsza atmosfera.
Uczniowie naszej szkoły wezmą również udział w Biegu Tropem Wilczym, który odbędzie się 6 marca br. w Zimnej Wodzie. W tym roku młodzież naszej szkoły uczestnicząca w poprzednich edycjach biegu będzie miała możliwość skompletowania medalu Biegu Tropem Wilczym, który podzielony został na trzy części.