Uwaga! Trwa nabór do I klasy szkoły baletowej w Gdańsku.

Szanowni Państwo!
Jak co roku prowadzimy nabór do I klasy szkoły baletowej, która odpowiada IV klasie szkoły podstawowej. Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa dzieci do naszej tanecznej rodziny. Dzięki solidnej pracy opuszczą ją jako zawodowi tancerze i już dorośli ludzie, którzy będą mogli pracować w teatrach operowych i muzycznych, uczyć innych, prowadzić różne zajęcia taneczne, a także kształcić się w dowolnie wybranym kierunku.
Taniec klasyczny, taniec ludowy i charakterystyczny, współczesny, dawny, jazz, hip-hop to gatunki tańca, które uczniowie będą mieli okazję poznawać w ciągu dziewięciu lat nauki w naszej szkole. Nasza zaproszenie skierowane jest do dzieci, które mają poczucie rytmu oraz uwielbiają tańczyć i w ten sposób wyrażać siebie. Nie wymagamy konkretnych umiejętności, ale oczekujemy określonych predyspozycji, stąd konieczność ich zbadania przez powołaną do tego zawodową komisję. Zachęcamy do spróbowania, gdyż w razie niepowodzenia chętnie udzielimy wskazówek, jak należy popracować, aby dziecko mogło spróbować dołączyć do nas jeszcze raz na dowolnym etapie nauki. Oczywiście, oprócz przedmiotów tanecznych i artystycznych prowadzimy nauczanie ogólnokształcące i w związku z tym, tak jak w każdej szkole, etap podstawowy kończy się również u nas testem ósmoklasisty, a ponadpodstawowy – egzaminem maturalnym. W naszej szkole uczymy się w małych grupach i dzięki temu wszystkie egzaminy zdajemy z powodzeniem! Aby zachęcić Państwa dzieci do rozpoczęcia naprawdę wspaniałej przygody, musimy się troszkę pochwalić, bo mamy czym. Nasza Baletówka to szkoła wyjątkowa, w której panuje naprawdę rodzinna atmosfera i każdy może czuć się bezpiecznie. Już od pierwszy rzut oka widać więź między uczniami wszystkich roczników (szczególnie silną wśród mieszkańców szkolnego internatu) oraz nauczycielami. W szkole stawiamy na szacunek, wzajemną życzliwość, kulturę i twórczą atmosferę. Nasi uczniowie biorą udział w koncertach tańca organizowanych w Operze Bałtyckiej, a także uczestniczą w różnego rodzaju konkursach i festiwalach tanecznych w Polsce i na świecie. Po pewnym czasie stanie się to piękną, chociaż wymagającą codziennością dzieci.
Serdecznie zapraszamy do przeżycia niesamowitej przygody, wypełnionej nauką, pracą, radością; przygody z magią tańca i sztuki. 
Rekrutacja do szkoły odbędzie się 21.05 i 9.06.2021 roku.
 
Do zobaczenia!
Uczniowie i pedagodzy OSB w Gdańsku
 
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: https://szkolabaletowa.pl/rekrutacja/