W dnaich 30 września – 1 października br. w nidzickiej hali widowiskowo-sportowej odbyły sie Międzynarodowe zawody w podnoszeniu ciężarów, Grand Prix o puchar Burmistrza Nidzicy, Pana Jacka Kosmali.

W dwudniowych zmaganiach uczestniczyli sztangiści z wielu klubów, w tym z zaprzyjaźnionych z nami z Czech, Słowacji i Norwegii. W składzie naszego nidzickiego TS NIDA wystąpili nasi uczniowie: Janek Golubski, Bartek Sokołowski, Mirek Krawczyk, Franek Błaszczyk, Adam Sotel, Paweł Adamczyk, Kacper Ciesielski, Wiktor Jaworski, Kacper Burski. Poza nimi w zawodach wzięli udział nasi absolwenci: Jakub Jaworski, Hubert Pietrzak i Krystian Augustyniak. Naszych zawodników do imprezy przygotował terener, Pan Marek Nachtygal.
Sukcesy:
– Bartek Sokołowski najlepszym zawodnikiem w konkurencji „na technikę”,
– w grupie 13-15 lat: Kacper Burski 3. miejsce, Kacper Ciesielski – 4. miejsce,
– w grupie 16 lat i starsi: Hubert Pietrzak – 3 miejsce, Krystian Augustyniak – 4 miejsce.
Nasza drużyna TS NIDA zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej, w której toczyła się walka o puchar Starosty Nidzickiego, Pana Marcina Palińskiego.