W dniu 8 listopada uczniowie klas Ia, IIa i IIIa uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Torunia zorganizowanej w ramach programu „Poznaj Polskę”. / 8 листопада учні Іа, ІІа та ІІІа класів взяли участь у автобусній поїздці до Торуня, яка була організована в рамках програми «Відкривай Польщу».

Wizytę rozpoczęliśmy od spaceru po Starówce Miasta, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków. Następnie udaliśmy się do Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium Toruń”, gdzie obejrzeliśmy seans „ Cudowna podróż”, w którym przedstawione zostały podstawowe gwiazdozbiory. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na posiłek, który pokrzepił wszystkich do dalszego zwiedzania. Kolejnym punktem naszej wycieczki były warsztaty piernikowe. Tam zapoznaliśmy się z tajnikami wykonania oraz historią pysznych pierników. Podczas naszego pobytu nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek.
Czas szybko płynął….. i już była pora wracać do domu. Zapamiętamy te wspólnie spędzone chwile na długo, a Toruń na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy.
 
Візит ми розпочали з прогулянки Старим містом, під час якої екскурсовод цитувала цікаві легенди та перекази про пам’ятки, які зустрічалися. Потім ми пішли до Центру популяризації космосу «Planetarium Toruń», де переглянули кіносеанс «Чудова подорож», в якому були представлені основні сузір’я. Після такої кількості визначних пам’яток настав час поїсти, що підбадьорило всіх, щоб продовжити дослідження. Наступним пунктом нашої подорожі стала майстерня пряників. Там ми зустрілися із секретами виготовлення та історією смачних пряників. Під час нашого перебування ми не могли не сфотографуватися біля пам’ятника Миколі Копернику та придбати сувеніри.
Час пролетів швидко… і настав час повертатися додому. Ці моменти, проведені разом, ми запам’ятаємо надовго і обов’язково колись відвідаємо Торунь знову.