W poniedziałek, 27 października 2025r, klasy 2a, 2b i 2c wybrały się do Miejsko-Gminnej Biblioteki na wyjątkowe spotkanie autorskie pt. „Marta Maj i Pies Precel”.

Autorka książek dla dzieci pani Marta Maj opowiedziała nam o tym, jak powstają jej książki i skąd czerpie do nich inspiracje. Spotkanie było bardzo wyjątkowe, ponieważ razem z panią Martą czekał na nas główny bohater książek piesek Precel. Radości było co nie miara, tym bardziej, że Precel to również psia gwiazda telewizji i reklamy, więc znakomicie radził sobie z wyrazami radości płynących od wszystkich dzieci. Dziękujemy pracownikom biblioteki za zaproszenie, ale również jesteśmy bardzo wdzięczni panu Arkadiuszowi Tłoczkowskiemu PUH ARPA TRAVEL za to, że szybko i bezpiecznie przewiózł nas na nidzicki Zamek w ten jakże zimny, wietrzny i deszczowy dzień. Dziękujemy!
Katarzyna Florek, Joanna Kawecka, Anna Weiss