Warsztaty mydlarskie w Źródlanej Wiosce.

Uczniowie klasy 4a i 6d uczestniczyli w warsztatach mydlarskich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Łyńskie Centrum Rozwoju „Ałna”. Zajęcia odbyły się w malowniczej scenerii odrestaurowanego, młyńskiego młyna, który wcześniej służył mieszkańcom do mielenia zboża na mąkę oraz wytwarzania prądu. Uczniowie pod opieką wychowawców: Haliny Roman, Barbary Olszewskiej oraz Marysi Burskiej uczestniczyli w warsztatach, dzięki którym powstały kolorowe mydełka, różnego formatu, koloru i zapachu. Do każdego z nich zanurzono własnoręcznie zerwane na łące kwiaty. Tak powstałe dzieła sztuki zostały przeznaczone na prezenty dla najbliższych, każdy pamiętał o zbliżającym się Dniu Ojca. Zajęcia w otoczeniu przyrody sprawiły wszystkim niesamowitą frajdę. To był udany dzień, który na pewno jeszcze powtórzymy.
Barbara Olszewska