Wielkanoc na Warmii i Mazurach. / Великдень у Вармії та Мазурі.

29 marca uczniowie kl. 3c wzięli udział w zajęciach podczas których dowiedziały się, jak wyglądały dawne zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi, czym barwiono pisanki, na czym polegało chodzenie po smaganiu i co to był gaik-maik. W drugiej części warsztatów wykonały własnoręcznie wielkanocną ozdobę. Następnie wszyscy udali się do Parku Trampolin, gdzie uczniowie doskonale i bezpiecznie bawili się pod czujnym okiem instruktora.
 
29 березня учні 3в класу взяли участь у заняттях, під час яких вони дізналися про давні звичаї та обряди, пов’язані з Великоднем, які кольори писанок, що ходить по смаку та що таке гайк-майк. У другій частині майстерні власноруч виготовляли великодні прикраси. Далі всі вирушили до Батутного парку, де учні чудово та безпечно розважалися під пильним оком інструктора.
 
Dorota Kosińska
Beata Warecka