Wirtualna podróż z Erasmusem uczniów SP nr 2 do Włoch.

W  maju bieżącego roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy wraz z opiekunami panią Mariolą Podolską-Maculewicz i Iwoną Nasiadka odbyli wirtualną podróż do partnerskiej szkoły w Livorno, Włochy w ramach realizacji projektu  ‘Maths Around Us’ programu Erasmus+.

Z powodu pandemii nasza pięciodniowa kulinarna podróż do Włoch odbyła się w formie online. Przyniosła ona nam nie tylko wiele przyjemności, ale również dostarczyła moc informacji na temat ciekawych i pięknych włoskich zakątków, włoskiej kuchni i włoskiego dziedzictwa kulturowego. Ale nie tylko przyjemności przygotowali nam włoscy partnerzy. Jako że projekt dotyczy matematyki (tym razem matematyka w gotowaniu) mieliśmy okazję pokazać, że ułamki, zamiana jednostek i inne matematyczne zagadnienia  nie są nam obce. Mieliśmy też wiele okazji pokazać swoje umiejętności ICT. Po każdym dniu, na nagrywanych przez nas filmach, dokumentowaliśmy wykonywane zadania np. przygotowywanie włoskiej przekąski czy tradycyjnej potrawy torta di ceci, zabawę w tradycyjne gry naszych zagranicznych partnerów, wybór najciekawszych zabytków Livorno i Pizy czy też filmik pożegnalny. Udział w tej mobilności dał nam również okazję do doskonalenia umiejętności komunikacji w języku angielskim w sytuacjach dnia codziennego i nie tylko. Poszerzyliśmy również słownictwo z zakresu matematyki oraz żywności i gotowania. 

Szkoda, że nie mogliśmy zobaczyć na żywo naszych kolegów z Włoch i pozostałych krajów partnerskich, wszystkich urokliwych miejsc pokazanych na przygotowanych prezentacjach i przeżyć wszystkiego w rzeczywistości. Ale i tak warto było wziąć udział w tej wirtualnej wyprawie. Teraz czekamy na czerwiec i ostatnią  mobilność. Tym razem czeka na nas Turcja.

Iwona Nasiadka