Wspólne gotowanie z matematyką w tle w wykonaniu uczniów SP 2 w Nidzicy.

Nareszcie w szkole. Nie tylko możemy spotkać naszych przyjaciół, ale też możemy zrobić coś razem. Aby zakończyć nasze zadania dotyczące zarówno lekcji innowacyjnej jak i międzynarodowego projektu ‘Maths Around Us’ – „Matematyka wokół nas”, uczniowie klas VII C oraz VIII C wraz ze swoimi nauczycielkami języka angielskiego p. Iwoną Nasiadka oraz p. Mariolą Podolską-Maculewicz spotkali się w szkole aby, zgodnie z programem projektu i lekcji innowacyjnych, zrealizować zadania związane z gotowaniem. To musiało być bardzo kreatywne spotkanie, bo mieliśmy przygotować nowe danie z najbardziej typowych składników z każdego kraju partnerskiego, takich jak jogurt z Bułgarii, makaron z Włoch, ziemniaki z Polski, dorsz z Portugalii, szynka z Hiszpanii i oliwki z Turcji. Przed podjęciem decyzji przyszły nam do głowy różne pomysły. Wybraliśmy najlepszą, bo nowe dania końcowe były zarówno pyszne, jak i świetnie wyglądały.