Wycieczka do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku na Musical Kosmos

23 marca uczniowie klas 4a, 8b, 8c udali się na długo oczekiwaną wycieczkę do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku na Musical Kosmos. Musical przedstawia piękno, ale również problemy współczesnego świata, bazuje na kluczowych wartościach oraz ich ulotności, a wszystko kosmicznej scenerii. W sposób przystępny pokazuje, jak bardzo w życiu potrzebna jest miłość, przyjaźń, radość oraz nadzieja.
MUSICAL KOSMOS przybliża formę, jaką musical jest sam w sobie, w całej jego okazałości, jako formę naładowaną wszystkimi kolorami emocji: humorem, gniewem, patosem oraz miłością, wyrażonymi poprzez taniec, akrobacje, muzykę oraz słowa.
Uczniowie poznali historię teatru. Budynek powstał zaledwie kilka lat temu, jest bardzo nowoczesnym obiektem, posiada otwierany dach i przestrzenne sale. Został zbudowany w miejscu dawnej „szkoły fechtunku”, w której młodzież już w XVII uczyła się zasad szermierki. Właśnie do tego miejsca przyjeżdżali aktorzy z Anglii i wystawiali spektakle szekspirowskie.
Atrakcją wycieczki był także spacer uliczkami Starego Miasta. Odwiedziliśmy Neptuna i zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć. To był bardzo udany wyjazd.
                                                                                                                                                                                      Joanna Marcjanik
                                                                                                                                                                                         Anna Weiss
                                                                                                                                                                                         Ewa Hinburg
                                                                                                                                                                                       Natalia Kobiella