Wycieczka klasy 1 b na Zamek Krzyżacki w Nidzicy.

Uczniowie kl. 1b bardzo ciekawie spędziły dzień odwiedzając nidzicki zamek. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się wiele o historii zamku, jego zniszczeniu, odbudowie oraz najznamienitszych lokatorach. Zwiedzając pomieszczenia rycerskiej posiadłości obejrzały wystawę etnograficzno-historyczną, zbroje rycerskie oraz podziwiali piękną panoramę miasta słuchając przy tym zajmujących opowieści przewodnika p. Józefa. Nasi uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się, jak funkcjonuje Gminno-Miejska Biblioteka Publiczna i w jaki sposób możemy z niej korzystać. Całe spotkanie odbywało się pod kierownictwem pani Sabiny, która bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęła nas oraz ciekawie opowiadała o znajdujących się w bibliotece zbiorach. Bibliotekarz pokazał również dzieciom, że w bibliotece oprócz oglądania i wypożyczania książek można miło i wesoło spędzić czas. Żegnając się uczniowie obiecali, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, aby zapisać się i wypożyczyć książki. Na koniec uczniowie udali się na posiłek do miejscowej pizzerii, gdzie ze smakiem zjedli posiłek. Wycieczka poza walorami edukacyjnymi, była ogromną przyjemnością i służyła integracji uczniów.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Wychowawca