Z życia klasy 3 a.

Wycieczka do Teatru Lalek w Olsztynie.

30 listopada klasa 3a wspólnie z klasami 3b i 4a udała się na wycieczkę do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl pt. „Doktor Proktor i prawie ostatnie święta”. Była to pierwsza tegoroczna wyprawa poza Nidzicę. Sprawiła nam wielką radość. Jej zwieńczeniem był niezdrowy posiłek w Mac Donald’s. Zdrowi i zadowoleni wróciliśmy pod opiekę rodziców.

Udzielamy pierwszej pomocy.

2 grudnia kolejny już raz uczestniczyliśmy w warsztatach przeprowadzonych przez starsze  uczennice, tym razem z klasy 8c, dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Starsze koleżanki pokazały jak wykonać masaż serca, a potem po kolei wszyscy chętni mogli przećwiczyć tę umiejętność pod czujnym okiem instruktorek. Ze względu na pandemię nie ćwiczyliśmy sztucznego oddychania. Skorzystaliśmy za to i doskonaliliśmy przekładanie osoby nieprzytomnej w pozycję boczną bezpieczną.

Warsztaty bardzo się nam podobały i chętnie weźmiemy w nich udział kolejny raz.

Wyjście na wycieczkę na zwiedzanie nidzickiego zamku.

6 grudnia dziesięcioosobowa reprezentacja klasy udała się na wycieczkę do Warszawy. Ci którzy zostali na miejscu odbyli podróż po zakamarkach nidzickiego zamku. Dzięki uprzejmości dyrektora NOK-u pana Pawła Bukowskiego i przedsiębiorczych Mam Pani Katarzyny Krawczyk i Pani Kamili Dobies udaliśmy się na zwiedzanie zamku. Zaczęliśmy od muzeum Ziemi Nidzickiej. Potem była sala rycerska, widokowa, krużganki i mnóstwo interesujących historii. Bogaci w wiedzę swą podróż zakończyliśmy w pizzerii „Gruby Benek”. Teraz spokojnie mogliśmy wrócić do szkoły i domu. Oby więcej takich wyjść.

Zdjęcia przysłała pani Jolanta Kaszubska.