ŻONKILE W „DWÓJCE”

W tym roku nauczyciele i uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w społeczno-edukacyjnej Akcji Żonkile – Łączy nas pamięć, której celem było upamiętnienie 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. W ramach tego wydarzenia młodzież naszej szkoły wykonała papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. W oparciu o materiał przygotowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zostały przeprowadzone zajęcia historyczne. Uczniowie wysłuchali premier literackich i obejrzeli premiery filmowe opracowane stosownie dla każdej grupy wiekowej. Uczestnictwo w Akcji Żonkile stało się okazją do pogłębienie wiedzy uczniów na temat powstania w getcie warszawskim.
Szkolni ambasadorzy Akcji Żonkile: Anna Kurlandzka, Kinga Skibińska, Laura Bartkowska, Nadia Hinburg
#AkcjaŻonkile @muzeumpolin
                                                                                                       Koordynatorzy akcji: Joanna Marcjanik, Anna Weiss, Iwona Bober