Zwiedzanie Warszawy.

3 listopada 2021r. uczniowie klas 5-8 Szkoły Podstawowej Nr2, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, w ramach programu „Poznaj Polskę” współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Początek listopada to czas zadumy i wspominania tych, których już nie ma wśród nas. Uczniowie odwiedzili zabytkowy cmentarz wyznaniowy na Powązkach. Symboliczny znicz zapalili na grobach bohaterów Batalionu AK „ Zośka”, Markowi Kotańskiemu, człowiekowi, który pomagał ludziom, Orlętom Polskim z 1920r, Zofii Nałkowskiej, Kory… Kolejnym miejscem była Starówka: Zamek Królewski, pomnik warszawskiej Syrenki i spotkanie z Kataryniarzem, który opowiedział historię przenośnego pudła grającego. Po kilkugodzinnym spacerze czas na naukę poprzez zabawę, czyli raj dla miłośników nauki – Centrum Nauki Kopernik. Każdy tu znalazł coś dla siebie: tu muzyka przeplata się z biologią, matematyka z architekturą. Każdy uczestnik inspirowany jest do obserwacji, doświadczenia, zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Pozytywnie zmotywowani do działania wracaliśmy do domu. To była kolejna udana wycieczka, którą na pewno jeszcze powtórzymy.

Opiekunowie: Barbara Olszewska, Mirosława Szczygielska, Iwona Bober, Artur Siedlikowski