W ramach obchodów Dnia Ziemi podjęliśmy jeszcze jedno działanie:

upiększyliśmy posesję naszej szkoły sadząc drzewa i krzewy, które otrzymaliśmy od pracowników Nadleśnictwa Nidzica. Nasza szkoła bierze od wielu lat w programie edukacji ekologicznej Klubu Gaja o nazwie “Święto Drzewa”.
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska akcja sadzenia drzew co roku 10 października 30 kwietnia. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliarda Drzew dla Planety – ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne, wspieranej przez ONZ. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków zmian klimatu.
Szczególne podziękowania należą się panom konserwatorom, którzy dbają razem z nami o teren wokół szkoły, jest pięknie, czysto i zielono.